Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Gołębi

O Stowarzyszeniu

Hodowla gołębi ma bardzo długa historię - sięga 3000 lat przed naszą erą. Zajmowali się nią Persowie, Fenicjanie i starożytni Rzymianie.

Do rewolucji francuskiej jedynie szlachcic miał prawo zatrudniania hodowcy gołębi, zaś ludzie pochodzący z niższych warstw społecznych mieli obowiązek dbać o ptaki swojego pana. W obecnych czasach możliwość hodowli tego szlachetnego ptaka maja wszyscy, którzy tego pragną.

Członkowie Buskiego Stowarzyszenia Miłośników Hodowców Gołębi ozdobnych, Drobiu, Ptaków Egzotycznych i Zwierząt futerkowych za swoje hobby i pasję życiową wybrali zajmowanie się hodowlą szlachetnych odmian gołębi, drobiu i ptactwa egzotycznego. Na łamach tej strony pragną się podzielić swoimi doświadczeniami i osiągnięciami ze wszystkimi dla których gołąb to nie tylko ptak, ale także „miłość" ich życia. Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie Buskich Miłośników Hodowców Gołębi Ozdobnych, Drobiu, Ptaków egzotycznych i Zwierząt Futerkowych powstało z inicjatywy miłośników ptactwa ozdobnego z regionu buskiego.

Początkowo w skład stowarzyszenia wchodziło 28 osób. Prawnie zostało zarejestrowane w siedzibie KRS w Kielcach 25 marca 2005r. Od tego dnia działamy prężniej. Nasze grono jest coraz liczniejsze. Członkowie Stowarzyszenia hodują różne gatunki ptactwa, drobiu i zwierząt futerkowych. Nasze cele zostały zapisane w statucie zatwierdzonym jednogłośnie przez członków. Posiadamy zarząd, oraz komisję rewizyjną.

Projekt i wykonanie: netwizard.pl